CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

 

Miniweby / On-line rezervace aut

 

Úvod » AKTUALITY PERISCOPE TRAVEL

AKTUALITY PERISCOPE TRAVEL

dřívější

 

 

 

ZÁJEZDY DO SKOTSKA

PŘÍRODOU SKOTSKA - hostely, 9. 5. - 16. 5. 2022 a 8. 8. - 15. 8. 2022

SKOTSKO 55+ - hotely, 9. 5. - 13. 5. 2022 a 12. 9. - 16. 9. 2022

DO SKOTSKA ZA WHISKY - hotely, 20. 5. - 23. 5. 2022 a 7. 10. - 10. 10. 2022

TO NEJLEPŠÍ Z IRSKA A SKOTSKA - hotely, 15. 7. - 24. 7. 2022

SKOTSKÁ VYSOČINA A SKYE - hotely, 21. 7. - 26. 7. 2022 

SKOTSKO A ORKNEJSKÉ OSTROVY - hotely, 19. 8. - 26. 8. 2022

Fotogalerie

04-SKOTSKO / Ostrov Skye 04-SKOTSKO / Plavební komory ve Fort Augustu 04-SKOTSKO / Urquhart Castle

 

 

 

 

 

 

 

 

Na této stránce vpravo najdete dřívější zprávy od nás.

Náš tým / Burian Petr 

28. 4. 2020

Vážení přátelé a příznivci cestování s Periscopem,

naši poslední aktualitu zaslanou e-mailem jste od nás dostali na konci března (25. 3.). Od té doby jsme téměř všichni v České i Slovenské republice většinou doma a na cestování zatím jen v dobrém vzpomínáme. 

Stejně jako v soukromém životě každého z nás zanechává problematika koronaviru, pandemie a nouzového stavu v ČR mnoho nezodpovězených otázek, objevovaly se v minulých týdnech i nejasné otázky okolo cestování. A i když je tématika zaplacených záloh, blížících se zájezdů apod. v porovnání s ochranou zdraví „v podstatě nepodstatná“, je nutné najít si na ni čas... Proto všechny důležité, resp. nové informace pro klienty, včetně uzákonění používání POUKAZŮ, přinášíme již od 1. 3. 2020 v jediném článku na webu v sekci AKTUALITY. 

Zároveň věříme, že už za další měsíc, tedy na konci května, bude daleko jasnější, zda se skutečně bude moci během léta cestovat alespoň do sousedních zemí (Slovensko, Rakousko, Německo, Polsko). I když s restartem leteckého provozu z Prahy do „našich“ destinací to bude ještě nějaký měsíc trvat (osobně věřím, že některé „naše“ destinace by mohly být letecky přístupné od srpna), jiné destinace budou možná přístupné aspoň mikrobusy nebo autobusy (Švýcarsko?). Jakmile to bude možné, připravíme pro Vás ještě na léto 2020 nové zájezdy do blízkých zemí, v menších skupinách. Mnozí z Vás však bohužel zažijí zklamání z toho, že se do vysněné destinace letos asi nepodívají (např. Španělsko, Petrohrad). I nás to mrzí, mnoho zájezdů je vyprodaných, letenky a ubytování jsou rezervovány a zálohovány, ale uvedené destinace turisty nepřijímají a v dohledné době přijímat nebudou. S napětím čekáme, jak se vyvine situace s možností cestovat do hlavních cílových zemí: do Norska, Finska a na Island. Mohli bychom Vám tak psát i o situaci na dalších ostrovech (Madeira, Azory) a v dalších zemích (Skotsko, Irsko, Pobaltí apod.). Ale všude se víceméně vyčkává, jak se země EU mezi sebou domluví o pohybu turistů.

V současné době zasíláme informace klientům, kteří měli odcestovat v průběhu května. Ostatní prosíme o strpení, informace připravujeme postupně a zasíláme přibližně 4 týdny před plánovaným termínem zájezdu. S ohledem na vládní opatření je kancelář v Brně pro veřejnost uzavřena. E-maily a telefony s klienty naši pracovníci vyřizují průběžně.

Stejně jako se rychle a překvapivě mění rozhodnutí naší vlády a ministerstev, mění se i výhledy na možné cestování. Avšak v tuto chvíli ještě není žádná reálná možnost do zahraničí cestovat. Věříme, že na konci května Vám budeme schopni podat příznivější a konkrétnější zprávy. Pokud byste si zatím našli čas a měli chuť nám napsat, kdy a kam byste se chtěli s naší CK v budoucnu vydat, budeme rádi. 


Děkujeme Vám za pochopení a trpělivost. 

S úctou a přáním pevného zdraví za všechny z CK Periscope

Ing. Petr Burian

 

P. S.: V tuto chvíli jsou v nabídce již i oblíbené zájezdy s průvodci Periscope na podzim a zimu 2020/2021: Omán, Adventy, Silvestry, Za polární září (sever Norska, Finsko), zimní Lofoty. Velikonoce.... Další zájezdy na rok 2021 postupně přidáváme tak, jak (bohužel) rušíme zájezdy v roce 2020 a nabízíme klientům, kteří se na ně přihlásili změnu na stejný zájezd příští rok.

Příjemný den Vám přeje

kolektiv pracovníků Periscope 

 


24. 3. 2020

Vážení přátelé a příznivci cestování s Periscopem,

s cestovní kanceláří Periscope, jejími pracovníky, a hlavně s průvodci se vydáváte za poznáním severských i jiných destinací již více jak 27 let. Mnozí z Vás jste s námi byli na zájezdech opakovaně, i s rodinami a přáteli. Vaše podpora a slova chvály jsou pro nás tou nejlepší motivací při přípravě zájezdů, vymýšlení nových tras i objevování dalších cílových zemí. Velmi si jich vážíme a jsou pro nás zavazující.

Během těch téměř tří desítek let jsme se setkali při přípravě zájezdů i při samotných cestách s celou řadou složitých situací, které nám sice připravily horké chvíle, ale vždy jsme byli schopni je zvládnout. Naše skupina se například ocitla na Novém Zélandu ve chvíli, kdy zde vypuklo zemětřesení, nebo jsme uprostřed nejvyšší sezóny bojovali s krachem letecké společnosti Air Berlin.

Ještě nikdy jsme se však nesetkali se situací, která by cestovní ruch tak paralyzovala a zcela bezprecedentně zasáhla do možností příprav a realizace zájezdů, jako je tomu nyní v případě koronavirové pandemie.

Je nám jasné, že ti z Vás, kteří u nás máte zaplacené zájezdy v nadcházejících měsících, sledujete s obavami vývoj nejen u nás, ale také v okolních zemích a destinacích, které jste si vybrali pro svoji dovolenou. Rád bych Vás ujistil, že bezpečnost našich klientů a s tím spojená dobrá pověst naší cestovní kanceláře jsou pro nás vždy na prvním místě v našem rozhodování o realizaci jakéhokoliv zájezdu. Situace se denně a překotně mění. Prozatím spíše k horšímu, ale věříme, že stejně jako zákeřný vir do našich životů rychle a neočekávaně vstoupil, stejně tak může tento strašák i pominout a my Vám zase budeme moci plnit Vaše cestovatelské sny. Stejně jako neztrácíme víru v uskutečňování zájezdů my, rád bych Vás poprosil, abyste ji neztráceli i Vy.

Samozřejmě ale chápeme, pokud za stávající situace své plány přehodnocujete. My se snažíme některé termíny zájezdů přesunout nebo odložit, u některých zájezdů bude nutné i jejich zrušení. Budeme Vám však nabízet náhradní varianty obdobných, nebo zcela nových zájezdů. Nechte se překvapit a inspirovat. Konkrétní informace můžeme ale Vám, našim váženým klientům, poslat často až v termínu přibližně 3 týdnů před odjezdem, a to s ohledem na právní postupy vůči dodavatelům, u kterých máme zaplacené zálohy. Vy naopak v tuto chvíli nemusíte posílat peníze za doplatky zájezdů! V případě, že se zájezd uskuteční, budeme Vás včas informovat.

O všem důležitém se Vás snažíme průběžně informovat na webu v sekci AKTUALITY. Kancelář v Brně je zatím pro veřejnost uzavřena, pracovní doba stálých pracovníků je omezena. Buďte prosím trpěliví.

Zároveň také na našich webových stránkách pravidelně aktualizujeme informace ohledně stanovisek nám nadřízeného ministerstva Ministerstva pro místní rozvoj a sdílíme vyjádření a dokumenty profesní asociace, které jsme více jak 20 let členem - Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Aktuální prosba všech, kdo pracují v cestovním ruchu, tzn. těch, kdo pro Vás zajišťují programy, dopravu, průvodcovskou činnost apod.: aby cestovní ruch neutrpěl ještě větší škody, využijte možností změny na jiné termíny nebo na jiné zájezdy. Prosíme, akceptuje finančně kryté vouchery – cestovní kanceláře jsou pojištěny proti úpadku, a tak jsou vouchery pro klienty velkou jistotou.

Děkujeme za pochopení.

Inspirací pro další cesty mohou být i tyto dva video záznamy přednášek o Finsku (Patrik Dekan) a o Islandu (Jan Sucharda). Další přednášky zveřejníme na našem YouTube kanálu brzy a budeme Vás o nich informovat.

V tuto chvíli jsou v nabídce již i oblíbené zájezdy s průvodci Periscope na zimu 2020/2021: Adventy, Silvestry, Za polární září (sever Norska, Finsko) a na zimní Lofoty.

 

S úctou a přáním pevného zdraví

Petr Burian, majitel CK Periscope Skandinávie

 

Další země: Island / NorskoŠvédsko / Finsko / Dánsko / Irsko / Skotsko / Kanada / PortugalskoŠpanělsko / Omán

Další ostrovy: Lofoty / Špicberky / Grónsko / Faerské ostrovy / Madeira / AzoryNový Zéland

Další oblasti a města: Laponsko / Pobaltí / Petrohrad / Lisabon /  

SVĚT S PRŮVODCI CK PERISCOPE     ZÁJEZDY 55+    INDIVIDUÁLNÍ CESTY

Zájezdy mikrobusy

zájezdy Česko

zájezdy Slovensko

rodinná dovolená

zájezdy do Norska

záijezdy na Island

Dovolená mikrobusy

dovolená Island

dovolená Finsko

dovolená Norsko

dovolená Švédsko

dovolená Grónsko

dovolená Madeira

pobyty

fly & drive

polární záře

Aktivity mikrobusy

přeprava kol a lodí

v krytém přívěsu

Ubytování mikrobusy

naše tipy

Letenky mikrobusy

z Prahy

z Vídně

z Mnichova

z Berlína

z Polska

VÝPRODEJ 

ON-LINE REZERVACE LETENEK

Aktuality mikrobusy

slevy zájezdy

spolujízda

pojištění na cestu

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY